top of page

Dr n. med. Jadwiga Juszko

Dr n. med. Jadwiga Juszko ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie w 1971 r. Po odbyciu stażu podyplomowego rozpoczęła specjalizację z zakresu okulistyki w Oddziale Okulistycznym Szpitala Czerniakowskiego przy ul. Stępińskiej. Specjalizację drugiego stopnia w dziedzinie okulistyki uzyskała pod kierunkiem prof. dr hab. Aliny Banachowej w 1979 r.
Już na tym etapie rozwoju przejawiała duże zainteresowanie chorobami oczu u dzieci, także wykonywaną w tym oddziale terapią zeza. Zajmowała się zarówno leczeniem zachowawczym, jak i operacjami zeza. Uczestniczyła również w szkoleniach i pracy Wojewódzkiego Szpitala Leczenia Zeza i Niedowidzenia w Witkowicach.

W 1985 roku została zatrudniona w Klinice Okulistyki Dziecięcej Centrum Zdrowia Dziecka. Tam też pod kierunkiem prof. dr. hab. n. med. Marka Prosta uzyskała tytuł doktora nauk medycznych.
Praca w Klinice Okulistyki Dziecięcej CZD pozwoliła na poszerzenie doświadczenia zawodowego w diagnostyce i leczeniu rzadko występujących chorób oczu u dzieci (anomalie rozwojowe oczu, zaćma wrodzona, jaskra wrodzona, zmian zapalnych o oczu nabytych w życiu płodowym). Pozwoliła także na możliwość rozwoju w diagnostyce chorób oczu występujących po urodzeniu (toksoplazmoza wrodzona oczu, różyczka, zakażenia wirusami herpes, zapalenia błony naczyniowej w chorobach autoimmunologicznych). Pod opieką Kliniki Okulistycznej CZD znajdowały się także dzieci z chorobami dziedzicznymi oczu, zarówno zwyrodnieniowymi, jak i metabolicznymi.

okulista dziecięcy jadwiga juszko

Szczególne miejsce w zabiegowej karierze dr n. med. Jadwigi Juszko znalazły problemy niedrożności dróg łzowych u dzieci. Przez wiele lat wykonywała w Klinice Okulistyki Dziecięcej CZD zabiegi DCR oraz intubacje dróg łzowych. Zajmowała się także szkoleniem młodych okulistów w zakresie leczenia niedrożności dróg łzowych. Do 2010 roku dr n. med. Jadwiga Juszko pracowała w Poradni Konsultacyjnej Kliniki Okulistyki Dziecięcej Centrum Zdrowia Dziecka, konsultując trudne przypadki chorób oczu u dzieci kierowanych przez okulistów z całego kraju.
Dr Juszko jest autorem bądź współautorem 41 publikacji w czasopismach naukowych lub w monografiach oraz prezentacji na zjazdach okulistycznych. W Poradni Okulistyki Dziecięcej Ośrodka Diagnostyki i Terapii Oczu - ALFA, a następnie Klinice Alfa w Sochaczewie pracuje od początku jej powstania. 

Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu Pani doktor Juszko. Wizyta trwała ponad godzinę, zostałam bardzo dokładnie zbadana, przy okazji badania pod kątem wady wzroku Pani doktor znalazła u mnie początki innego poważnego schorzenia (jaskry) - było to możliwe tylko dzięki Jej wnikliwości i dokładności. Świetny lekarz, a oprócz tego wspaniały człowiek, cierpliwy i nastawiony na potrzeby pacjenta. Polecam z pełną odpowiedzialnością. 8.04.2016

Katarzyna Ludwig

Opinie  pacjentów   źródło:portal/znanylekarz

PUBLIKACJE  NAUKOWE

LINKI

bottom of page